30.11.14

Healthy december!


Już jutro zaczyna się grudzień, najbardziej wyjątkowy miesiąc w roku. Wszystko staję się piękniejsze, gdy spada śnieg, gdy świętujemy z bliskimi, kiedy postanawiamy sobie wiele zmienić w nadchodzącym roku. Tym razem, aby nie poprzestać na samych obietnicach, postanowiłam zacząć spełniać swoje cele od teraz. Ten miesiąc to będzie "healthy december"!

Tomorrow starts december, the most unique time in every year. Everything becomes more beautiful, when snow falls down, when we celebrate with our dearest and closest and we promise ourselves to change a lot in the upcoming year. This time I decided to start achieving my goals now, This month will be for me a "healthy december"!


1. Zdrowa dieta / A healthy diet


Na ten miesiąc stanę się wegetarianką. Co więcej, wyeliminuję także słodycze, przetworzone jedzenie, alkohol i (niestety) kawę, ponieważ zanieczyszczają organizm. Zastąpię to owocami i lekkostrawnymi przekąskami, Chociaż przygotowanie zdrowego posiłku trwa dłużej, warto się wysilić, gdyż jest on bardziej wartościowy i zjedzenie go poprawia nam humor - zrobiliśmy coś dla siebie ;)

This moth I become a vegetarian. What is more, I eliminate sweets, junk food, alcol and, unfortunately, coffe, because it pollutes organism. I replace them with fruits and vegetables or light snacks. This kind of food brings a lot of benefits for my body and makes me feel happier because I do something possitive for myself!

2. SportSpróbuję również zadbać o swoją kondycję, wykonując codziennie proste ćwiczenia, które wyszukuję w internecie. Naprawdę, nie trzeba wiele, wystarczy 15 minut, jednak systematyczność popłaca, co wiem z doświadczenia ;) Dieta połączona ze sportem sprawi, że może uda mi się poprawić swoją sylwetkę, a ten efekt jest bardzo pożądany przed najbliższym Sylwestrem ;)

Secondly, I try also to take care of my physical fitness, doing simple exercise which I find in the Internet. Honestly, you do not need to exercise a lot, 15 minutes is enough, it is all about regularity what I know from experience. Diet combined with sport may make that I will be in a good shape for the next New Year`s Eve which is truly desired ;) 


3. Pozytywne nastawienie / Possitive attitudePo pierwsze, dążąc do zaplanowanego celu, nie można się zniechęcać. Trzeba się skupić na tym, jaki jest nasz wymarzony efekt i pomyśleć, dlaczego warto. Tym razem w moim dążeniu utwierdza mnie fakt, że to będzie naprawdę korzystne dla mojego wyglądu i samopoczucia. Czemu więc nie spróbować? Poza tym, patrząc na zdjęcia wysportowanym dziewczyn zawsze myślę, że też chciałabym tak wyglądać. Są one dla mnie motywacją. Często także w internecie można znaleźć motywujące metamorfozy innych, którzy tak samo chcieli zrobić coś dla swojego lepszego samopoczucia i spełnienia się. Warto stale znajdować powody do przemiany!

Firstly, trying to achieve goals, you cannot became discouraged. It is needed to concentrate on effects and to think why is is so worthy. This time my aspiration is confirmed by a fact that it is so benefitial for me. When I see pictures of exercising girls in the net it so motivating for me. I wish I looked like them! A lot of people tried and got happier and now feel better. Why cannot I?
Dziękuję Wam za wszystkie komentarze! Były dla mnie ogromną motywacją by po chorobie zmobilizować się i stworzyć nowy post. Już wkrótce postaram się pokazać Wam outfit, choć pogoda nie zachęca do robienia sesji zdjęciowej... 

Thanks for all of the comments! They are a great motivation for me to create the new post after my recovering. Soon I will try to do new photo session to show my outfits but the weather is not as nice to go out and take pictures, huh :)
(Pictures: weheartit and tumblr)

Czy Wy także czujecie, że moglibyście coś w tym miesiącu zrobić dla lepszego samopoczucia i przyłączyć się do mojego "wyzwania"? Trzymajcie kciuki za mnie! 

Do you feel like you would do something better for yourself this month and join to my "challenge"?
Keep your fingers crossed!7 komentarzy:

 1. Ja zdecydowanie będę cię wspierać i też zacznę ćwiczyć (co do nie jedzenia słodyczy nie obiecuję, bo to raczej nie wyjdzie - może dwa dni przetrwam)
  Obserwuję i liczę na uczciwy rewanż
  modoweinspiracjep.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę powodzenia w zostaniu wegetarianką, ja bym chyba nie dała rady ;)

  wicy1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. powodzenia, oby nie zabrakło Ci determinacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. genialny post :)
  zapraszam
  http://gabriellle-gabriellle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń